U periodu od 1-5. marta 2018. godine, u Abu Dabiju, Ujedinjeni Arapski Emirati, održano je Juniorsko prvenstvo svijeta u džiu-džicu vještini. Na takmičenju su učestvovale reprezentacije 40 država, ukupno 700 takmičara. Na ovom prvenstvu učešće je uzela i juniorska reprezentacija Crne Gore sastavljena od četiri takmičara: Vuk Dragutinović, Filip Pešić, Aleksandra Popović i Marija Kaljević. Reprezentaciju su  predvodili selektori Miloš Ašanin i Stefan Vukotić.

Ponosni smo što je jedan od crnogorskih reprezentativaca, Vuk Dragutinović, polaznik XI generacije koja se na Policijskoj akademiji školuje po „Obrazovnom programu za zanimanje policajac/ka“. Vuk je u kategoriji „Duo miks juniori“, zajedno sa svojom partnerkom, Aleksandrom Popović, osvojio zlatnu medalju. Na putu ka medalji savladali su reprezentacije Grčke, Tajlanda, Belgije.  Isti par je u kategoriji „Duo miks šou“, osvojio bronzanu medalju.

IMG fbc4b081b0850f2a907b4d6b470e1152 V 1