U petak, 5. decembra 2025. godine, 68 polaznika/ca Policijske akademije u Danilovgradu, uključujući i dio zaposlenih, pridružilo se akciji dobrovoljnog davanja krvi, koju su organizovali Klub dobrovoljnih davalaca krvi Danilovgrad i Opštinska organizacija Crvenog krsta.
Ovaj humani čin pokazuje koliko naši budući policajci njeguju vrijednosti empatije, solidarnosti i brige za zajednicu. Njihova spremnost da pomognu drugima i da daju ono najdragocjenije – vlastitu krv – potvrđuje njihovu odgovornost i posvećenost službi građanima.
Policijska akademija sa ponosom ističe ovakve inicijative jer, pored stručnog obrazovanja, polaznici kroz ovakve akcije razvijaju i društvenu svijest i humanost, vrijednosti koje će nositi kroz cijelu profesionalnu karijeru.
Zahvaljujemo svim učesnicima na hrabrosti i velikom srcu! Podsjećamo da je Akademija za svoj angažman u oblasti dobrovoljnog davalaštva krvi u 2024. godini nagrađena priznanjem kao najaktivniji državni organ u Crnoj Gori.








